3 - کابینت سفید آشپزخانه

کابینت سفید آشپزخانه

White kitchen cabinet 1024x768 - کابینت سفید آشپزخانه

رنگ‌ها نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره دارند و بر روی احساسات و روحیات افراد تأثیرگذار هستند. رنگ سفید، از کامل‌ترین و خالصانه‌ترین رنگ‌ها محسوب می‌شود و مظهر و تداعی‌ کننده پاکی، خلوص و آرامش است. برای بسیاری از افراد، دکوراسیون داخلی که با رنگ سفید همراه باشد، همچون تنفس هوایی تازه است و همان احساس آرامش را منتقل می‌کند. در محیط آشپزخانه که مسئله پاکیزگی، موضوع به نسبت با اهمیتی می‌باشد، استفاده از رنگ و کابینت سفید، مورد توجه بسیار قرار گرفته است. طراحی کابینت سفید آشپزخانه، به تنهایی و یا در ترکیب با رنگ‌های دیگر از قبیل رنگ طلایی، نقره‌ای، مشکی و مانند اینها، جلوه‌ای زیبا به دکوراسیون آشپزخانه می‌بخشد.

رنگ سفید، به دلیل حس آرامش و پاکی که به محیط اطراف القاء می‌کند و همچنین زیبایی ظاهری آن، از پرطرفدار‌ترین رنگ‌های کابینت‌ در سال‌های اخیر بوده است؛ به طوری که هیچ فرقی ندارد افراد به دنبال کابینت به سبک مدرن باشند یا کابینت به سبک کلاسیک؛ در هر صورت، از بین تنوع بالای رنگ‌های قابل استفاده برای کابینت آشپزخانه، اغلب آن‌ها، رنگ سفید را در اولویت خود قرار می‌دهند. با وجود انواع متنوع کابینت‌های رنگی، کابینت سفید آشپزخانه، هرگز محبوبیت خود را از دست نداده است و همچنان، در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، به کار می‌رود. انواع مدل‌های مختلف کابینت سفید آشپزخانه، عبارتند از: کابینت کلاسیک سفید، کابینت پله‌ای سفید، کابینت ممبران سفید، کابینت ام‌دی‌اف سفید، کابینت هایگلاس سفید، کابینت PVC سفید، کابینت چوبی سفید، و کابینت فلزی سفید.

مزیت‌های منحصر به فرد کابینت سفید آشپزخانه

(۱) روشن تر، دلبازتر و بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه

رنگ‌ها، خصوصیات و ویژگی‌های ذاتی خود را به محیط اطراف انتقال می‌دهند؛ به این معنی که رنگ‌های تیره باعث می‌شوند فضای آشپزخانه، تیره و کوچک‌تر به نظر برسد؛ در مقابل، رنگ‌های روشن و براق، باعث می‌شوند که فضای آشپزخانه، دلبازتر و بزرگتر به نظر برسد. بنابراین، استفاده از انواع کابینت به رنگ سفید، باعث می‌شود که آشپزخانه شما دلباز و بزرگتر به چشم بیاید. این ویژگی، یک مزیت برای آشپزخانه‌های کوچک به حساب می‌آید؛ چرا که استفاده از کابینت‌های به رنگ‌های تیره باعث می‌شود فضای آشپزخانه، کوچکتر از ابعاد واقعی‌ آن به نظر برسد و فضا را کدر و تیره جلوه دهد.

(۲) القاء حس تمیزی و پاکیزگی به محیط آشپزخانه

رنگ سفید، حس تمیزی و پاکیزگی را به محیط القاء می‌کند. از آنجا که آشپزخانه، فضایی است که تمیزی و پاکیزگی آن اهمیت دارد، با استفاده از کابینت رنگ سفید، این حس بیشتر در محیط اطراف ایجاد می‌شود. همچنین، استفاده از کابینت‌های با رنگ سفید، باعث می‌شود که هر گونه لکه یا کثیفی و یا گرد و غبار، بیشتر به چشم بیاید؛ در نتیجه، این خود، باعث می‌شود که افراد به تمیزی آشپزخانه، اهمیت بیشتری قائل شوند.

(۳) راحتی هماهنگ کردن رنگ سفید با سایر رنگ ها

استفاده از کابینت سفید آشپزخانه، دست شما را برای انتخاب دکوراسیون و نحوه چیدمان اسباب و لوازم آشپزخانه و منزل باز می‌گذارد؛ به این دلیل که این رنگ به راحتی می‌تواند با سایر رنگ‌ها هماهنگ ‌شود. سفید، رنگی خنثی است و می‌توانید آن را با سایر رنگ‌‌های گرم و یا سرد، ترکیب کنید. به عنوان مثال، با به‌کارگیری لوازم آشپزخانه به رنگ سرد مانند آبی، می‌توانید آشپزخانه‌ای با گرایش به سردی، طراحی کنید. همچنین با استفاده از رنگ‌هایی که گرایش به سمت گرما دارند، مانند قهوه‌ای، می‌توانید فضایی گرم‌تر به وجود آورید.

(۴) توانایی بیشتر در انعکاس نور

سفید، رنگی است که توانایی بیشترین میزان انعکاس نور را دارد؛ بنابراین هر میزان نوری که به آن تابیده می‌شود، مجدداً به محیط برگردانده می‌شود. این ویژگی، مخصوصاً برای آشپزخانه‌های بدون پنجره یا به طور کلی، فاقد نورگیر، بسیار ضروری و مناسب است. استفاده از کابینت رنگ سفید در آشپزخانه‌های کم‌نور باعث می‌شود که فضایی روشن‌تر را تجربه کنید؛ این موضوع، خود، بر شادابی و افزایش روحیه شما بی‌تأثیر نخواهد بود.

(۵) همیشه مد بودن کابینت سفید

چیزی که بدیهی به نظر می‌رسد، این است که کابینت سفید آشپزخانه، همیشه مد است و هیچ وقت هم از مد نمی‌افتد. اگر تمایل دارید کابینت‌هایی داشته باشید که کمتر دستخوش تغییرات مد ‌شوند، می‌توانید به کابینت رنگ سفید فکر کنید. تقریباً می‌توانیم اینطور بگوییم که رنگ‌های سفید، مشکی و قهوه‌ای، از گذشته‌های دور تا به امروز، همراه همیشگی دکوراسیون داخلی منازل بوده‌اند. این رنگ‌ها، هنوز هم جزو پرکاربردترین رنگ‌های دکوراسیون داخلی منزل به حساب می‌آیند.

(۶) انتقال حس آرامش به افراد

استفاده از کابینت سفید آشپزخانه و به طور کلی دکوراسیون سفید رنگ، باعث احساس آرامش در افراد می‌شود؛ البته به شرط آنکه در استفاده از این رنگ، حد اعتدال را رعایت کنید. استفاده افراطی از رنگ سفید می‌تواند باعث سردی و بی‌روح شدن دکوراسیون منزل شما شود.

(۷) راحتی در ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های دیگر

از محاسن دیگر استفاده از کابینت سفید آشپزخانه در طراحی دکوراسیون، قابلیت ترکیب کردن آن با رنگ‌های دیگر است. اگر به کابینت سفید خالص علاقه نداشته باشید، می‌توانید با اندکی تغییرات در ابزار و یراق‌آلات کابینت‌ها و لوازم جانبی آن‌ها، کابینت‌ها را از حالت سفید خالص خارج کنید. به عنوان نمونه، می‌توانید از دستگیره‌های طلایی یا مشکی و یا هر رنگ دیگری برای کابینت‌های خود استفاده کنید. رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای و مشکی، رنگ‌هایی هستند که معمولاً با کابینت سفید آشپزخانه، ترکیب‌بندی و جلوه‌ای بسیار زیبا و جذابی را ایجاد می‌کنند.

معایب کابینت سفید آشپزخانه

(۱) کابینت‌های رنگ سفید، به راحتی کثیف می‌شوند

اولین نکته درباره داشتن کابینت سفید آشپزخانه، تمیز کردن مداوم آن‌ها است. رنگ سفید، به راحتی کثیف می‌شود؛ زیرا این رنگ، روشن‌تر از تمامی رنگ‌های موجود است.

(۲) سفید، یک رنگ خسته کننده است

برخی از افراد نمی‌توانند بیشتر از یک سال، آشپزخانه کاملاً سفید را تحمل کنند. اگر یک کابینت به رنگ دیگر را به ترکیب رنگ آشپزخانه سفید خود اضافه کنید، می‌توانید این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنید. آشپزخانه‌های کاملاً سفید رنگ، برای افراد آرام که علاقه زیادی به رنگ‌های خنثی دارند مناسب است؛ اما برای افراد پرجنب‌و‌جوش، اصلاً گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسد. به طور کلی، می‌توانیم این نتیجه‌گیری را داشته باشیم که برای انتخاب رنگ کابینت برای آشپزخانه، بهتر است که روحیات خود و اعضای خانواده را نیز در نظر داشته باشید.

(۳) امکان تَرک برداشتن روکش کابینت

هنگامی که در آشپزخانه‌ای با کابینت سفید پخت‌و‌پز می‌کنید، بعضی از حوادث مانند برخورد اشیاء نوک‌تیز و یا ریختن آب بر روی کابینت، به آن آسیب می‌رساند؛ این موضوع سبب ایجاد خراش‌های قابل توجه و در معرض دید به رنگ سیاه و سفید بر روی سطح کابینت می‌شود. بنابراین، ترک‌ها مانند لکه، ظاهری نامطلوب به کابینت‌ها می‌دهد.

(۴) احتمال تغییر رنگ سریع

اگر مواد رنگی مانند سس کچاپ بر روی کابینت‌های شما بریزد، باید سریعاً آن را تمیز کنید؛ زیرا ممکن است مانند لباس‌های سفید، تغییر رنگ داده و لکه به جا مانده، هیچ گاه به خوبی پاک نشود.

انواع ترکیب‌بندی رنگ در کابینت سفید آشپزخانه

سلیقه و نظر برخی افراد به صورتی است که کابینت یکدست سفید را کسل کننده و عاری از تنوع و خلاقیت لازم می‌دانند؛ این افراد تمایل دارند که رنگ سفید را با ترکیب دیگر رنگ‌ها، مورد استفاده قرار دهند؛ البته این نوع طراحی کابینت آشپزخانه، اگر هوشمندانه و با درایت کافی انجام شود، بسیار جذاب و مورد پسند خواهد بود. در طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه و کمد دیواری، هیچ رنگی مانند سفید، این قابلیت را ندارد که به راحتی با سایر رنگ‌ها ترکیب شده و فضایی چشم‌نواز را پدید آورد. این نوع ترکیب رنگی را می‌توانیم، هم در مواد اولیه کابینت ایجاد کنیم؛ یعنی از دو رنگ متفاوت در یک جنس استفاده کنیم؛ یا اینکه برای ابزار و یراق‌آلات و صفحه روی کابینت و جزیره، از یک رنگ دیگر استفاده کنیم. در صورت تمایل به استفاده از دو رنگ در طراحی کابینت آشپزخانه، توصیه می‌شود که میزان استفاده از هر رنگ را به گونه‌ای در نظر بگیرید که علاوه بر سازگاری با روحیه افراد خانواده شما، هماهنگی خانه و آشپزخانه نیز حفظ شود. در ادامه، به معرفی انواع رنگ‌های مناسب جهت ترکیب شدن با کابینت رنگ سفید می‌پردازیم:

(۱) کابینت سفید طلایی

ترکیب رنگ سفید طلایی، همیشه نشان از لوکس بودن، بوده است و به همین دلیل، در سبک‌های کلاسیک، استفاده زیادی از آن می‌شود. کابینت سفید طلایی، یکی از گزینه‌های عالی برای آشپزخانه‌هایی می‌باشد که در آن‌ها از کابینت ممبران استفاده شده است. البته ترکیب سفید طلایی را می‌توانیم برای سبک‌های مدرن نیز به کار ببریم؛ اما باید به این مسئله توجه داشت که از رنگ طلایی به مقدار کم و به عنوان مثال، تنها در ابزارها و حاشیه‌ها استفاده کرد. ترکیب سفید طلایی را می‌توانیم هم به صورت مات و هم به صورت براق، به کار بگیریم.

White kitchen cabinet1 - کابینت سفید آشپزخانه

(۲) کابینت سفید نقره‌ای

یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها برای ساخت کابینت آشپزخانه بعد از رنگ سفید، رنگ نقره‌ای یا خاکستری است؛ به این دلیل که طرح‌های زیادی را می‌توانیم جهت هماهنگ شدن با رنگ نقره‌ای، مورد استفاده قرار دهیم. این رنگ را می‌توانیم در ساخت کابینت در سبک‌های مختلف مانند سبک کلاسیک و سبک مدرن، به کار بگیریم.

در نتیجه به‌کارگیری رنگ سفید در کنار رنگ نقره‌ای، می‌توانیم طرح‌هایی به وجود آوریم که چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خودش می‌کند؛ به عنوان مثال، ترکیب رنگ کابینت هایگلاس سفید نقره‌ای، ترکیبی کامل و یکدست به نظر می‌رسد؛ حتی در کابینت‌های مات هم این نوع ترکیب رنگ، بسیار چشم‌نواز می‌باشد.

(۳) کابینت سفید طوسی

در آشپزخانه‌هایی به سبک دکوراسیون مدرن، رنگ‌های تند یا جیغ، کاربرد زیادی ندارد؛ به همین دلیل، در طراحی فضای داخلی آن‌ها، بیشتر از رنگ‌های خنثی و سرد استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یکی از ترکیب رنگ‌های پرطرفدار در سال‌های اخیر، کابینت سفید طوسی می‌باشد. این نوع ترکیب‌بندی رنگ، باعث می‌شود تا فضای داخلی آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد و آرامش خاصی را با خود به همراه داشته باشد. همچنین، لازم به ذکر است که استفاده از این کابینت‌ها برای آشپزخانه‌هایی با یخچال، لباسشویی و سایر وسایل سیلور یا نقره‌ای، یک ترکیب حرفه‌ای را ایجاد می‌کند.

(۴) کابینت سفید مشکی

برخلاف سال‌های گذشته، در دنیای امروز به دلیل کوچک‌تر شدن محیط خانه، فضای آشپزخانه و تغییر سلیقه افراد، سبک‌های مدرن و ساده با استقبال بیشتری مواجه شده‌اند. کابینت سفید مشکی می‌تواند انتخاب مناسبی برای چنین محیط‌هایی باشد. البته در نظر داشته باشید که استفاده زیاد از رنگ مشکی باعث می‌شود که فضای داخلی آشپزخانه، بسته و کوچک‌تر به نظر برسد. در نتیجه، رنگ غالب را سفید انتخاب کنید و رنگ مشکی را به مقدار جزئی در بخش‌های کمی از کابینت‌ها، به کار ببرید.

(۵) کابینت سفید قهوه‌ای

برای آشپزخانه‌های به سبک دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک، انتخاب کابینت سفید قهوه‌ای، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. با توجه به گرم بودن رنگ قهوه‌ای، زیبایی منحصر به فرد و شباهت زیاد آن به چوب طبیعی، این قبیل کابینت‌ها را می‌توانیم در آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک به کار بگیریم؛ به عنوان مثال، می‌توانیم رنگ کابینت‌های ایستاده و زمینی را روشن انتخاب کنیم و رنگ کابینت جزیره را قهوه‌ای یا کِرم، سفارش دهیم. به علاوه، همچنین می‌توانیم برای آشپزخانه‌های مدرن، از ترکیب رنگ سفید قهوه‌ای و سبز بهره بگیریم.

(۶) کابینت سفید چوبی

استفاده از کابینت چوبی در ترکیب با رنگ سفید، از پرکاربردترین ترکیب‌بندی رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی می‌باشد. حس آرامش چوب، دلیلِ اصلی استفاده از این رنگ پرمصرف و محبوب در دکوراسیون داخلی منزل است. این رنگ به راحتی با بیش از ۹۰ درصد از رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. برخلاف دنیای مد و لباس که رنگ چوبی طرفدارهای کمتری را دارد، توصیه ما، استفاده از این رنگ خوش‌ترکیب در دکوراسیون داخلی خانه است.

(۷) کابینت سفید قرمز

انتخاب کابینت سفید قرمز برای آشپزخانه، می‌تواند یک انتخاب جسورانه‌ای باشد. رنگ سفید در کنار رنگ قرمز برای کابینت آشپزخانه، فضای پرشور و پرهیجان و گرمی را ایجاد می‌کند که القاء کننده حس انرژی و تکاپو به افراد است. اگر می‌خواهید که فضایی بسیار شاد، پرانرژی و هیجان‌انگیز داشته باشید، ترکیب رنگ کابینت سفید در کنار قرمز، پیشنهاد خوبی است. رنگ دیگری که می‌توانید در کنار این دو رنگ استفاده کنید، رنگ طوسی است که منجر به جلوه­گری بیشتر کابینت‌ها و آرایه‌گری فضای داخلی آشپزخانه می‌شود.

(۸) کابینت سفید صورتی

صورتی، یکی از رنگ‌هایی است که عموماً آن را یک طیف رنگ دخترانه می‌شناسند؛ به خصوص دختران با سن کمتر، بیشتر تمایل دارند تا اکثر اسباب بازی‌ها و لوازم آن‌ها، به رنگ صورتی باشد. این رنگ، یکی از رنگ‌های آرامش‌بخش، دوستانه، سرد و صلح آمیز است؛ رنگ صورتی را می‌توانیم بسیار جذاب‌تر در قالب رنگ سفید صورتی استفاده کنیم. رنگ سفید صورتی، همانند رنگ‌های کِرم صدفی، یک ترکیب رنگ بسیار جذاب و دلنشین است. رنگ را می‌توانید برای کابینت‌های نوع ام‌دی‌اف، هایگلاس و ممبران، به کار ببرید.

انواع مدل‌های کابینت سفید آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه به رنگ سفید، با هر نوع فضایی سازگاری دارند؛ فرقی ندارد که آشپزخانه شما کوچک باشد یا بزرگ یا اینکه به دنبال سبک کابینت مدرن سفید باشید یا سبک کابینت کلاسیک سفید؛ رنگ سفید برای هر نوع سبک و با هر متراژی، قابل استفاده است. البته به خاطر داشته باشید که برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی، انتخاب طرح کابینت سفید، گزینه مناسب‌تری به نظر می‌رسد؛ به این دلیل که فضای کوچک با استفاده از طیف رنگ‌های روشن، می‌تواند خود را روشن‌تر، بزرگ‌تر، پرنورتر و چشم‌‌نواز‌تر جلوه دهد. با وجود انواع متنوع کابینت‌های رنگی، کابینت سفید آشپزخانه، هرگز محبوبیت خود را از دست نداده است و همچنان در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، به کار می‌رود. در ادامه این مقاله، با انواع مدل‌های مختلف کابینت سفید آشپزخانه، آشنا خواهید شد:

(۱) کابینت کلاسیک سفید

در تصور بسیاری از افراد، کابینت به سبک کلاسیک، همیشه با رنگ‌های تیره و قهوه‌ای، نقش بسته است. واقعیت امر این است که این، یک تصور اشتباه است؛ به این دلیل که برای این سبک محیط‌ها و فضاها نیز، به سهولت می‌توانیم کابینت ممبران سفید طلایی و یا کرم، به کار ببریم. اگر طراحی و اجرای این قبیل کابینت‌ها به صورت کاملاً حرفه‌ای انجام شده باشد، محیط آشپزخانه شما، بسیار سلطنتی و لوکس به نظر خواهد رسید. کابینت سفید آشپزخانه به سبک کلاسیک، معمولاً با ورق‌های ام‌دی‌اف و روکش چوب طبیعی، طراحی، رنگ‌آمیزی و ساخته می‌شود.

(۲) کابینت پله‌ای سفید

کابینت پله‌ای، به گونه‌ای ساخته می‌شود که از بیرون، به صورت چند سطحی دیده می‌شود. دلیل اصلی طراحی کابینت به صورت پلکانی (پله‌ای)، استفاده از بیشترین فضای ذخیره‌سازی در مؤثرترین حالت ممکن است. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در طراحی کابینت پله‌ای در نظر داشته باشید، انتخاب رنگ این مدل کابینت‌ها می‌باشد. سعی کنید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که در طیف متضاد یا مکملِ هم، قرار بگیرند. مطمئن‌ترین انتخاب برای کابینت سفید آشپزخانه با طراحی پلکانی، این است که برای پله دوم (با عمق کم‌تر)، از رنگ‌های مختلفی مانند سرمه‌ای، طوسی، کرم، طلایی یا رنگ‌های دیگر استفاده کنید.

(۳) کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید، از زیباترین مدل‌های کابینت سبک کلاسیک می‌باشد که جلوه‌ای شکیل و باوقار به فضای آشپزخانه می‌بخشد. مدل کابینت ممبران سفید، نسبت به کابینت ام‌دی‌اف، گران‌تر است؛ ولی ارزش این سرمایه‌گذاری را دارد. اگر آشپزخانه‌ای به سبک کلاسیک دارید و می‌خواهید فضای آشپزخانه روشن و دلباز باشد، کابینت سفید آشپزخانه از نوع ممبران می‌تواند این خواسته شما را برآورده کند. این کابینت در برابر نور خورشید مقاومت چندان بالایی ندارد؛ پس بهتر است برای آشپزخانه‌هایی که در معرض نور خورشید قرار دارند، به کار گرفته نشود.

(۴) کابینت ام‌دی‌اف سفید

برای ساخت این مدل کابینت، از تخته فیبر نرم یا فیبر سخت استفاده می‌شود. این نوع تخته‌ها، نسبت به تخته‌های سه لایه یا نئوپان، متراکم‌تر و مقاوم‌تر هستند. ظاهر این کابینت، شباهت زیادی  با چوب طبیعی دارد؛ به این جهت که با روکش‌های چوبی، غیر چوبی و رنگ، پوشش داده می‌شود. وجود تنوع در رنگ‌بندی کابینت مدل ام‌دی‌اف، موجب شده است که با هر نوع سبک دکوراسیونی، همخوانی لازم را پیدا کند. کابینت ام‌دی‌اف، سطحی صاف، همراه با خواص فیزیکی و مکانیکی بالا (مقاوم در برابر حرارت و رطوبت) دارد و برای استفاده در اطراف سینک، اجاق گاز و کفپوش‌ها، مناسب می‌باشد.

(۴) کابینت هایگلاس سفید

کابینت‌های هایگلاس، از جنس ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند؛ با این تفاوت که روی سطح آن‌ها، با روکش براق و پلاستیکی از جنس پلکسی‌گلاس پوشانده می‌شود. این روکش باعث شده است که سطح کابینت، زیبایی منحصر به فرد و ظاهری شیشه مانند و براق، به خود بگیرد. سطح براق هایگلاس، نور را بیشتر منعکس می‌کند؛ بنابراین، منبع مناسبی برای انعکاس نور به شمار می‌آید. استفاده از این مدل کابینت برای آشپزخانه‌هایی که نور کافی ندارند، بسیار توصیه می‌شود. کابینت هایگلاس سفید نیز، یکی از محبوب‌ترین انواع کابینت برای استفاده در آشپزخانه است. بزرگ‌ترین عیب این کابینت، نمایان شدن خط و خش بر روی سطح آن است؛ به همین دلیل، باید در نگهداری و برخورد اجسام نوک‌تیز به سطح آن، مراقب کافی را به عمل آوریم. به منظور جلوگیری از این اتفاق، باید فقط درب و بدنه کابینت را از جنس هایگلاس در نظر گیریم و نباید از آن برای صفحه کابینت یا کانتر استفاده کنیم؛ از این جهت که مقاومت هایگلاس در برابر ضربه و خراشیدگی، به نسبت پایین است.

(۵) کابینت PVC سفید

کابینت سفید آشپزخانه از جنس PVC در واقع ترکیبی از پلاستیک فشرده و سایر مواد مصنوعی است و در محیط‌های مرطوب مانند آشپزخانه، مقاوت بالا و کاربردهای فراوانی دارد. این نوع کابینت آشپزخانه، کاملاً ضد آب بوده و شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که در صورت تماس آب با کابینت‌ها در طولاتی مدت، همچنان بادوام است و آسیبی نمی‌بیند. کابینت سفید از نوع  PVCکاملاً ضد ضربه، خش و مواد قلیایی است و در شستشو با آب نیز بسیار مقاوم می‌باشد؛ به گونه‌ای که از این جنس می‌توانید برای کابینت‌ زیر سینک ظرفشویی و قسمت­هایی از آشپزخانه استفاده کنید که در معرض آب و رطوبت بیشتری است.

(۶) کابینت چوبی سفید

استفاده از کابینت‌های سفید چوبی در آشپزخانه، یک حس طبیعی بودن، آرامش و دل‌بازی را به آشپزخانه شما هدیه می‌دهد. چوب، از مواد طبیعی است که به طور ناخودآگاه، احساس امنیت و آرامش را به افراد القاء می‌کند. ساخت کابینت‌های چوبی در مقایسه با انواع مشابه، بسیار زمان‌برتر و پرهزینه‌تر است و اجرای آن‌ها نیز بسیار حساس‌تر می‌باشد. کابینت سفید آشپزخانه از جنس چوب، بر اساس نوع چوب مورد استفاده در ساخت آن، میزان مقاومت و ضد رطوبت بودن متفاوتی را خواهد داشت.

(۷) کابینت فلزی سفید

کاربرد کابینت سفید آشپزخانه از جنس فلز، از دیرباز در تمام آشپزخانه‌های ما وجود داشته است. کابینت سفید فلزی، یک جنس بسیار مقاوم می‌باشد که می‌تواند از متریال استیل، گالوانیزه و یا فولادی، برای ساخت آن استفاده شود. به دلیل مقاومت بالای کابینت فلزی، بدون اینکه نگران آسیب دیدن یا خراب شدن این نوع کابینت‌ها باشید، سالیان سال می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

جمع‌بندی

به دلیل جلوه روشن و نمای جذابی که کابینت رنگ سفید، به آشپزخانه و محیط منزل شما می‌دهد، این نوع کابینت، مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است؛ مخصوصاً افرادی که فضای آشپزخانه آن‌ها کوچک است، علاقه‌مند به این هستند که با بهره‌گیری از کابینت سفید آشپزخانه، نمایی روشن‌تر و بزرگ‌تر برای آشپزخانه، به وجود آورند. عده‌ای از افراد هم به دلیل علاقه بسیار زیادی که به رنگ‌های روشن دارند، به استفاده از این رنگ‌ها برای کابینت‌های آشپزخانه خود روی می‌آورند؛ در نتیجه انجام این کار، زیبایی آشپزخانه آن‌ها، دوچندان خواهد شد.

انتخاب با شماست؛ اگر اعضای خانواده شما، بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌گذرانند، باید نظر تمامی اعضا را در این رابطه، جویا شوید. انتخاب رنگ برای کابینت‌های آشپزخانه، تنها یکی از چندین تصمیمی است که هنگام بازسازی خانه یا آشپزخانه خود، خواهید گرفت و جزو مهم‌ترین موارد خواهد بود؛ به این جهت که احتمالاً در طول روز، درب‌های کابینت خود را چندین مرتبه، باز و بسته می‌کنید. وقتی نوبت به انتخاب رنگ کابینت مناسب برای سبک زندگی شما می‌رسد، در این زمینه، هرگز با کمبود گزینه‌ها روبه‌رو نخواهید شد.

کاربر عزیز چوبینو، در صورتی که در رابطه با محتوای این مقاله و خصوصیات کابینت سفید آشپزخانه، نظر و یا تجربه‌ای دارید، پیشنهاد می‌کنیم نظرات یا تجربیات خود را در بخش دیدگاه‌ها ثبت کنید تا سایر کاربرانی که به این مقاله مراجعه می‌نمایند، بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

درباره ما

گروه صنعتی چوبه با مدیریت مهندس حمید ولایتی با بیش از یک دهه سابقه و تجربه کار با کادری مجرب و کارگاهی مجهز آماده ارائه خدمات در زمینه ساخت و نصب انواع کابینت آشپزخانه، درب‌های چوبی، دکوراسیون داخلی می باشد.

جدیدترین مقالات