07 75 28 33 21 (98)+ | 60 12 290 933 (98)+
Info@Choubeh.Com
تهران، بلوار امام رضا (ع)، شهرک صنعتی خاوران، سایت چوب فروشان، خیابان صنوبر سوم، پلاک 2221
با ما در ارتباط باشید
faramid - بررسی ورق‌های سینکرونایز یا فرامید

بررسی ورق‌های سینکرونایز یا فرامید

ورق‌های سینکرونایز یا فرامید چه هستند و کاربرد آن‌ها چیست؟

در دنیای امروز، سبک و سیاق ساخت و ساز ابزار و وسایل مختلف بطور کلی تغییر کرده و بسیار متفاوت با گذشته است. استفاده از ام دی اف برای ساخت بسیاری از وسایل و ابزار از گذشته تاکنون مرسوم بوده و می‌توان گفت که، این پروفیل بسیار پرطرفدار است. درواقع استفاده از ام دی اف در بسیاری از ساخت و سازها و تولیدات وسایل چوبی را، می‌توان به عنوان نقطه‌ای کلیدی به حساب آورد. علاوه بر آن باید به استفاده از ملامین به عنوان ماده‌ی اصلی در بسیاری از صنایع چوبی نیز اشاره کرد. ملامینه یک پروفیل صنعتی است که با بکارگیری ملامین ساخته شده و کاربرد بسیاری در ساخت و سازهای چوبی است. امروزه نسبت به قبل مواد و پروفیل‌های مورد استفاده در صنایع مختلف در انواع گوناگونی تولید می‌شوند. استفاده از ام دی اف در دنیای امروز دیگر با استقبال گذشته همراه نیست و مردم به مواد و پروفیل‌های دیگری برای ساخت و ساز‌های خود نیاز دارند. از جمله پروفیل‌هایی که در دوران اخیر بسیار پرطرفدار شده و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، می‌توان به ورق‎های سینکرونایز اشاره کرد. در فرایند تولید این نوع ورق‌ها از ترکیب ام دی اف و ملامینه استفاده می‌شود. با توجه به ظاهر یکنواختی که توسط ام دی اف خام برای ابزار و وسایل ایجاد می‌شود، نیاز است که برای ساخت ام دی اف آن را با نوعی ماده‌ی خاص ترکیب کرد. بدین وسیله ظاهری جذاب و متفاوت برای ام دی اف به وجود می‌آید و برای وسایل ساخته شده با این پروفیل، نمایی زیبا به وجود می‌آید. از جمله‌ی این مواد ترکیبی می‌توان به ورق‌ فوق برجسته و یا ورق‎های سینکرونایز اشاره کرد.

ورق‌های فرامید یا سینکرونایز

ورق‌های سینکرونایز به عنوان یک ماده‌ی ترکیبی در ساخت ام دی اف بکار می‌روند.

کابینت ارزان
پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید:

تولید ورق‎های فرامید در ایران

ورق‌ سینکرونایز در ایران با نام فرامید شناخته می‌شود که در واقع این نام از شرکت‌ تولید کننده‌ی این ورق‌ها در کشور ایران گرفته شده است. به بیان دیگر، ورق فرامید همان سینکرونایز است که توسط شرکت فرامید به بازار عرضه شده است. شرکت فرامید که در زمینه‌ی تولید محصولات چوبی و صنایع مربوط به چوب فعالیت می‌کند، از سال ۳۲ شروع بکار کرده و با تولید ورق فوق برجسته سینکرونایز، به نوعی بازار تولیدات چوبی را دگرگون کرده است. با توجه به قیمت‌های بسیار بالای ورق‌های سینکرونایز تولید شده در خارج از کشور، می‌توان گفت که ورق‌های تولید شده توسط شرکت فرامید می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای ورق‎های سینکرونایز باشند و تفاوتی چندانی با انواع خارجی آن‌ها ندارند. این ورق‌ها با تنوع رنگی و طرحی بسیاری تولید شده و برای ساخت بسیاری از ابزار و وسایل، از جمله مبلمان خانه‌ها و همچنین ساخت کابینت‌ها و بسیاری دیگر از وسایل چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌های سینکرونایز فرامید، دارای طرح و بافتی خاص و جذاب هستند که از این رو می‌توان آن‌ها را نسل جدیدی از سینکرونایز دانست. طراحی وسایل گوناگون با این ورق‌ها به دلیل دارا بودن بافتی طبیعی از چوب، بسیار زیبا و مورد پسند خواهد بود. ورقه‌های فرامید دارای بافتی عمیق و طبیعی هستند و در فرایند ساخت این نوع ورق‌ها، از روکش‌های تولید شده توسط کشور ایتالیا استفاده می‌شود که همین باعث می‌شود تا محصولات فرامید، بافتی مشابه با محصولات تولید شده توسط کشور ایتالیا داشته باشند.

ورق‌های فرامید یا سینکرونایز

ورق‌های فرامید بهترین سینکرونایز تولید شده توسط کشور ایران هستند.

اطلاعات مرتبط با ورق‌های سینکرونایز ایتالیا

کشور ایتالیا به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی ورق‎های‌ سینکرونایز به حساب می‌آید و سینکرونایز تولید شده توسط این کشور، با نام ورق کلیاف شناخته می‌شوند. ورق‌های سینکرونایز کلیاف، دارای ویژگی‌های ظاهری بسیار جذابی هستند که آن‌ها را از ام دی اف و سایر ورق‌های فوق برجسته‌ی تولید شده در سراسر جهان جدا می‌کند. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های ورق‌های سینکرونایز کلیاف ایتالیا، می‌توان به سطوح برجسته‌ی آن و شباهت بسیار آن به بافت‌های طبیعی چوب اشاره کرد؛ این شباهت به شکلی است که ورق کلیاف ایتالیا بطور طبیعی از چوب ساخته شده است و وقتی سطح آن لمس می‌شود، می‌بینیم که دارای جنسی بدنه‌ای کاملا مشابه با چوب است. بطور کلی می‌توان گفت تنها تفاوت بین سینکرونایز ایتالیا با چوب طبیعی، بویی است که از چوب طبیعی به مشام می‌رسد که کاملا متفاوت با بوی ورق‌های کلیاف است. از این نوع ورق‌ها در بسیاری از صنایع چوبی و ساخت ابزار مختلف چوبی استفاده می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ساخت طرح‌های،مختلف کابینت آشپزخانه، مبلمان، تخت و کمد و همچنین ساخت انواع دیوارپوش استفاده می‌شود. بیان این نکته لازم است که برای تمیز کردن ابزار و وسایلی که با استفاده از انواع ورق‌های سیکرونایز کلیاف ساخته می‌شوند، می‌توان از آب استفاده کرده و سطوح آن‌ها را به آرامی پاک و تمیز کرد. البته استفاده از مواد ضدعفونی کننده مثل مایع ظرفشویی نیز برای پاک کردن کلیاف‌ها امری رایج است، اما نباید اجازه داد که این مواد تا مدت زمان طولانی بر روی سطوح ورق‌های سینکرونایز باقی بمانند. در ادامه به انواع مختلف این نوع ورق‌ها و کاربرد آن‌ها اشاره می‌شود.

نحوه نگهداری از کابینت
پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید:

ورق‌های فرامید یا سینکرونایز

ورق‌های کلیاف را می‌توان با استفاده از آب و مواد ضدعفونی کننده تمیز کرد.

کاربرد سینکرونایز با رنگ سفید

ورق‌های سینکرونایز یا فوق برجسته که به عنوان نسل جدیدی از ام دی اف نیز شناخته می‌شوند، دارای کاربرد بسیار گسترده‌ای در تولید انواع وسایل و پروفیل‌های چوبی هستند. به علت گران بودن و قیمت بالای استفاده از چوب برای ساخت پروفیل‌های مختلف چوبی، صنعت‌گران تصمیم گرفتند که از پروفیل‌هایی مشابه با آن و به بیان دیگر پروفیل‌هایی شبیه‌‌ساز چوب طبیعی برای ساخت ابزار و وسایل گوناگون استفاده کنند. این نوع ورق‌ها در طرح‌ و رنگ‌های مختلفی تولید شده ‌و به بازار عرضه می‌شوند. از جمله رنگ‌هایی که برای تولید ورق‌های سینکرونایز بکار می‌رود رنگ سفید است که در اصطلاح طرح صابونی نیز خوانده می‌شود و طرحی بسیار جذاب را برای پروفیل‌های چوبی به وجود می‌آورد. این تناژ رنگی نسبت به سایر رنگ‌های سینکرونایز دارای طرفداران بیشتری بوده و بیشتر به فروش می‌رسد. این دسته از سینکرونایز بطور چشم‌گیری برای ساخت کابینت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بطور کلی برای استفاده از سینکرونایز رنگ سفید محدودیتی وجود ندارد و در ساخت بسیاری از پروفیل‌های چوبی می‌توان آن را بکار برد. علاوه بر آن، به علت این که می‌توان وسایل ساخته شده با این نوع سینکرونایز را به سادگی ضدعفونی و تمیز کرد، استفاده از این پروفیل در مقایسه با استفاده از چوب امتیازی بیشتری را برای افراد به دنبال دارد. بافت‌های طبیعی چوب در برابر نفوذ رطوبت بسیار آسیب‌پذیر هستند و بعد از گذشت مدتی ممکن است آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد شود؛ در نتیجه تمیز کردن آن‌ها به وسیله‌ی آب و مواد ضدعفونی کننده به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

نحوه خرید صحیح اجاق گاز
پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید:

ورق‌های فرامید یا سینکرونایز

ورق‌های سینکرونایز سفید در ساخت بسیاری از پروفیل‌های چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منابع:

https://www.youtube.com

مشتاقانه منتظر ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در خصوص این مطلب هستم. بدین منظور از قسمت دیدگاه های مطلب استفاده نمایید.

اگر در زمینه خرید کابینت سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید مطرح نمایید. برای این منظور از فرم تماس استفاده نمایید.

حمید ولایتی مدیریت گروه صنعتی چوبه

    همیشه همراه شما هستیم: اگر در زمینه خرید سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید مطرح نمایید. 07 75 28 33 - 21 (98+) | 60 12 290 - 933 (98+).

    دیدگاهتان را بنویسید

    دیدگاه

    *