07 75 28 33 21 (98)+ | 60 12 290 933 (98)+
Info@Choubeh.Com
تهران، بلوار امام رضا (ع)، شهرک صنعتی خاوران، سایت چوب فروشان، خیابان صنوبر سوم، پلاک 2221
با ما در ارتباط باشید
کابینت کنجی

جزئیات مرتبط با انواع کابینت‌ها و طریقه‌ی استفاده‌ی بهینه از کابینت کنجی

تاثیر استفاده از سبک‎های مختلف کابینت در آشپزخانه‎ها

نظرات و سلیقه‌ها در زمینه‌های گوناگون متفاوت هستند. دکوراسیونی که هر فرد برای منزل خود در نظر می‌گیرد، کاملا سلیقه‌ای بوده و می‌تواند ظاهری خاص داشته باشد و یا با ایده گرفتن از دیگر دکوراسیون‌ها و نماها باشد. دکوراسیون و نمایی که افراد برای آشپزخانه‌ی خود در نظر می‌گیرند، تاثیر بسزایی در نمای کلی خانه داشته و می‌توان گفت انتخاب دکوری مناسب برای آشپزخانه باعث جذابیت دو چندان فضای داخل منازل خواهد شد. مهم‌ترین بخش از دکوراسیون یک آشپزخانه‌، کابینت‌ها و قفسه‎های موجود در آن و طرح انتخاب شده برای آن‌هاست.

کابینت آشپزخانه انواع متفاوتی دارد که با توجه به جنس مواد مورد استفاده برای ساخت آن و ویژگی‌های ظاهری، می‌توان انواع کمد‌های آشپزخانه را دسته‌بندی کرد.ظاهری ایجاد شده توسط کمدهای آشپزخانه، با توجه به نوع و سبک به کار رفته برای ساخت آن‌ها می‌تواند بسیار مدرن و جذاب باشد. مهم‎ترین نکته این است که هنگام انتخاب و خرید کمدهای آشپزخانه، باید به کیفیت آن نیز توجه شود و طرحی انتخاب شود که تا چندین سال باقی مانده و نیازی به تعویض آن نباشد. در ادامه به انواع مختلف کمدها و کابینت‎های آشپزخانه اشاره می‎کنیم.

طراحی خاص کابینت‎ها باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون آشپزخانه می‎شود.

طراحی خاص کابینت‎ها باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون آشپزخانه می‎شود.

انواع مختلف کابینت‎های آشپزخانه، کابینت‎های چوبی و گلاس

کمد‌های آشپزخانه‎ی چوبی، از جمله انواع کابینت‌ها هستند که در فرایند ساخت آن‌ها از طرح‌های چوبی متنوعی استفاده شده و همین نکته باعث می‌شود که هنگام بکارگیری نوع چوبی در دکوراسیون آشپزخانه‌ها، فضایی متفاوت و گرم و در عین حال زیبا برای آشپزخانه به وجود آید. برای ساخت و نصب این قفسه‎‌های چوبی به نسبت دیگر انواع و دسته‎ها روندی طولانی‌تر طی می‌شود، اما می‌توان گفت نتیجه‌ی نهایی باعث می‌شود تا این روند طولانی به هیچ وجه احساس نشود. از جمله مدل‎های چوبی قفسه‎های آشپزخانه مدل کلاسیک است که در هنگام ساخت آن، طرح‌های زیبایی بر روی بدنه‌ها حکاکی شده که سبب ایجاد ظاهری جذاب برای آن می‌شود. تنها ایراد نوع چوبی این قفسه‎ها، مقاومت کم در برابر نفوذ رطوبت و پوسیدگی آن می‌باشد. لازم به ذکر است که، قیمت نوع چوبی نسبت به دیگر انواع موجود در بازار گران‌تر و هزینه‎ی ساخت آن بیشتر است. از جمله دیگر انواع کمدهای آشپزخانه می‎توان به نوع گلاس اشاره کرد که به عنوان یک نوع کابینت MDF شناخته می‌شود. همانطور که از نام آن پیداست، در فرایند ساخت نوع گلاس از قفسه‎های آشپزخانه از MDF استفاده می‌شود. برای طراحی ظاهر این نوع قفسه‌ها از روکش‌هایی با همین نام، یعنی روکش‎های پلکسی گلاس استفاده می‌شود که نوعی روکش براق از جنس پلاستیک هستند. ظاهر براق این نوع از کابینت آشپزخانه MDF، جلوه‌ای شیک و تاثیرگذار برای آشپزخانه‌ها به وجود می‌آورد. قفسه‎های گلاس را می‌توان در آشپزخانه‌هایی بکار گرفت که دارای نمایی کم نور هستند. نکته‌ی مهم درباره‌ی نوع گلاس آن است که، خط و خش‌هایی که بر روی آن‌ها می‌افتد کاملا مشخص بوده و غیرقابل چشم‌پوشی است.

انتخاب جنس مناسب کابینت
پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید:

کابینت‎های چوبی باعث ایجاد نماهای جذابی برای آشپزخانه می‎شوند.

کابینت‎های چوبی باعث ایجاد نماهای جذابی برای آشپزخانه می‎شوند.

اطلاعات مرتبط با کابینت‎های PVC، فلزی و MDF

از جمله دیگر انواع کابینت‌های آشپزخانه، قفسه‎های PVC هستند. در فرایند ساخت کمدهای آشپزخانه‎ی PVCاز پلاستیک‌های فشرده استفاده می‌شود که کاملا ضد آب بوده و در برابر نفوذ رطوبت مقاوم هستند. بطور کلی، قفسه‎های PVC نسبت به دیگر انواع کابینت‌های موجود در بازار در برابر ورود ضربه‌ها و مواد زیان‌بار مختلف مقاوم‎تر بوده و جنسی غیرقابل نفوذ دارند. از جمله دیگر انواع قفسه‎ و کمدهای آشپزخانه می‌توان به نوع فلزی آن‎ها اشاره کرد؛ البته باید گفت که استقبال از این دسته مانند گذشته نبوده و با به وجود آمدن طرح‌های مختلف برای کمدهای آشپزخانه، از نوع فلزی آن‌ها کم‌تر استفاده می‌شود. با این وجود، هنوز هم نوع فلزی کمدهای آشپزخانه توسط مردم مورد استفاده قرار می‎گیرد و نمی‌توان آن‌ها را بطور کلی حذف شده در نظر گرفت. از جمله ویژگی‌های مهم این کابینت‌ها، مقاومت بالا در برابر ورود ضربه‌های مختلف و هم‌چنین مقاومت در برابر زنگ‌زدگی می‌باشد. قفسه‎های MDF از جمله دیگر انواع کمد‌های آشپزخانه به شمار می‎روند که برای ساخت آن‌ها از فیبر‌‌های با جنس مختلف استفاده می‌شود. این دسته از قفسه‎های آشپزخانه، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند؛ هم‌چنین نسبت به انواع مختلف کمدهای اشپزخانه، این نوع دارای طرفداران و مصرف کنندگان بیشتری است.

برای ساخت کابینت‎های PVC از لاستیک‎های فشرده استفاده می‎شود.برای ساخت کابینت‎های PVC از لاستیک‎های فشرده استفاده می‎شود.

بهره‎گیری بهینه ار فضای آشپزخانه از طریق کابینت کنجی

امروزه طرح‌ها و ایده‌هایی که برای دکوراسیون خانه‎ها در نظر گرفته می‌شود، نسبت به گذشته بسیار متفاوت و متنوع است. طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ها نیز از این قضیه مستثنی نبوده و ایده‌های جدیدی برای آن به وجود آمده است. یکی از جدید‌ترین سبک‌های به وجود آمده برای طراحی نمای داخلی آشپزخانه‌ها، استفاده از فضای اضافی بین دو کابینت یعنی نقطه‌ی پیوستگی آن‌ها به یکدیگر برای ساخت و بکارگیری انواع کابینت‌ کنجی است. کمد‌های کنجی نسل جدیدی از کمدهای اشپزخانه هستند که استفاده از آن‌ها، سبب به وجود آمدن ظاهری مدرن و جذاب برای آشپزخانه‌ها می‌شود. در گذشته با نبود این نوع قفسه‎ها، ظاهری ناپسند برای آشپزخانه‌ها ایجاد می‌شد و فضای خالی موجود در بین کمد‌های آشپزخانه به عنوان قسمتی اضافی و ناکارآمد به شمار می‌رفت و جلوه‌ای ناموزون را برای آشپزخانه ایجاد کرده بود. اما امروزه با تولید و طراحی‌ انواع کمدهای کنجی دیگر این مشکل وجود ندارد و وجود انواع مختلف آن‎ها، باعث جذابیت بسیار نمای داخل آشپزخانه‌ها شده است.

نرم افزار کات مستر
پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید:

کابینت کنجی

انواع مختلف کابینت‎های کنجی

از دسته‎های مختلف کمدهای کنجی، می‌توان به نوع قفسه‌ای اشاره کرد که از جمله ساده‎ترین انواع کمدهای گوشه‎ای به شمار می‌رود. این نوع قفسه‌ها به شکل‌های متحرک و ثابت ساخته می‌شوند. مدل متحرک این نوع از قفسه‌ها، از پرکاربردترین کمد‌های کنجی به شمار می‌آید که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و تک برای آشپزخانه‌ها، امکان دسترسی به وسایل قرار گرفته در آن نیز ساده‌تر خواهد شد. یکی دیگر از انواع کمدهای کنجی نوع ساده‌ی آن است که برای ساخت آن‌، از فضای خالی بین دو قفسه یا کمد آشپزخانه و نصب یک درب دو لنگه استفاده می‎شود. برای دسترسی آسان به ابزار و وسایل قرار گرفته در این نوع از کابینت‌های کنجی، بهتر است که در آن‌ها از اجزاء چرخان استفاده شود. کمد‌های کنجی منحنی شکل، از جمله دیگر انواع کمدهای گوشه‎ای یا همان کنجی به شمار می‌روند و همانطور که از نام آن‌ها پیداست، دارای ظاهری منحنی شکل هستند. استفاده از این نوع کابینت‌های کنجی، باعث می‌شود تا از فضای اضافی بین سایر کمدهای آشپزخانه به بهترین شکل ممکن استفاده شود. لازم به ذکر است که ساخت و طراحی نوع منحنی نسبت به دیگر انواع کمدهای کنجی، هزینه‌ی بیشتر و گران‌تری را به دنبال دارد. نوع دیگر کمدهای گوشه‎ای نوع کشویی نام دارد که برای ساخت آن، از چند کِشو که به شکل عمودی روی هم قرار گرفته‌اند استفاده می‌شود. طرح‌ و اندازه‌ی در نظر گرفته شده برای ساخت این نوع از کمدهای کنجی بسیار متنوع بوده و سازندگان آن‌ها، طبق خواست مشتریان به طراحی آن می‌پردازند. کابینت‌های کنجی متحرک، مورب و هوایی از جمله دیگر انواع قفسه‎ها و کمد‌های کنجی هستند‌.

ابعاد استاندارد اجاق گاز
پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید:

کابینت کنجیکابینت‌های کنجی نسل جدیدی از کابینت‌ها هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به شکلی ایده آل از فضای اضافی بین دو کابینت استفاده کرد.

منابع:

https://blog.kitchenandbathclassics.com

مشتاقانه منتظر ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در خصوص این مطلب هستم. بدین منظور از قسمت دیدگاه های مطلب استفاده نمایید.

اگر در زمینه خرید کابینت سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید مطرح نمایید. برای این منظور از فرم تماس استفاده نمایید.

حمید ولایتی مدیریت گروه صنعتی چوبه

    همیشه همراه شما هستیم: اگر در زمینه خرید سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید مطرح نمایید. 07 75 28 33 - 21 (98+) | 60 12 290 - 933 (98+).

    دیدگاهتان را بنویسید

    دیدگاه

    *