3 - آموزش اندازه‌گیری کمد دیواری

آموزش اندازه‌گیری کمد دیواری

اندازه گیری کمد دیواری

در این مطلب به صورت مختصر نحوه اندازه‌گیری کمد دیواری را بررسی میکنیم.

اندازه‌گیری کمد دیواری با اندازه‌گیری کابینت متفاوت است، برای اندازه‌گیری کابینت ما ابتدا پلان (تصویر از بالا) آشپزخانه را رسم میکنیم،سپس اندازه‌ی دیوارها و محل قرار گیری تاسیسات را یادداشت میکنیم، اما برای کمد دیواری چون معولا در اتاق خواب در نظر گرفته میشود تاسیسات نداریم، و فقط ابعاد دیوار را یادداشت میکنیم.

کمد دیواری معمولا در فرورفتگی دیوار یا یک ضلع اتاق در نظر گرفته میشود، ما باید ابعاد ارتفاع و عرض دیوار مورد نظر را یادداشت کنیم و با توجه به فرورفتگی یا خواست مشتری عمق کمد را اندازه بزنیم.

اندازه گیری کمددیواریارتفاع کمد دیواری

معمولا کمد دیواری را به ارتفاع دیوار میسازند و به سقف میچسبد مگر اینکه آرک یا گچبری در سقف اجرا شده باشد.

عرض کمد دیواری

اگر کمد دیواری در فرورفتگی اجرا شود که عرض  آن مشخص است ولی اگر در یک ضلع دیوار باز اجرا شود محدودیت خاصی ندارد.

البته باید متراژ اتاق را در نظر گرفت که بعد از نصب کمد دیواری ابعاد مفید اتاق خیلی کوچک نشود.

عمق کمد دیواری

عمق استاندارد کمد دیواری ۶۰ سانتیمتر است.

اگر شما در یک ضلع دیوار باز کمد را اجرا کنید میتوانید عمق کمد دیواری را ۶۰ سانتیمتر یا بنا به در خواست مشتری بیشتر در نظر بگیرید.

اگر کمد دیواری در فرو رفتگی اجرا میشود معولا عمق کمد هم اندازه‌‌ی عمق فرورفتگی در نظر گرفته میشود، مگر آنکه عمق فرورفتگی کم باشد یا مشتری عمق بیشتری درخواست کند.

نکته: اگر فرورفتگی عمق مناسبی دارد  و قصد داریم کمد با درب بازشو اجرا کنیم باید ابعاد درب کمد دیواری را در نظر داشته باشیم که پس از نصب درب کمد از فرو رفتگی بیرون نزد، به عبارت ساده‌تر عمق کمد را حدود ۲ سانتیمتر از عمق فرورفتگی کمتر در نظر بگیریم که پس از نصب درب هم‌باد دیوار شود.

اندازه‌گیری تورفتگی

برای اندازه‌گیری عرض تورفتگی ابتدا عرض جلو و سپس عرض عقب را اندازه‌گیری میکنیم و کوچکترین اندازه را ثبت میکنیم معمولا عرض جلو عرض عقب کمی اختلاف دارد.

برای اندازه‌گیری عمق و ارتفاع تورفتگی هم به همین سبک عمل میکنیم ابتدا ارتفاع و عمق جلو و سپس ارتفاع و عمق عقب را اندازه میگیریم و کوچکترین اندازه را ثبت میکنیم.

اندازه گیری کمد دیواری

اندازه بیرون زدگی

برای اندازه گیری بیرون زدگی نیز همانند فرو رفتگی ابعاد عقب و جلو را اندازه میگیریم با این تفاوت که بزرگترین اندازه را ثبت میکنیم.

 

امیدوارم که مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید فایده و موثر واقع شده باشد.

مشتاقانه منتظر ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما در خصوص این مطلب هستم. بدین منظور از قسمت دیدگاه های مطلب استفاده نمایید.

اگر در زمینه خرید کابینت سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید مطرح نمایید. برای این منظور از فرم تماس استفاده نمایید.

حمید ولایتی مدیریت گروه صنعتی چوبه

    همیشه همراه شما هستیم: اگر در زمینه خرید سوالی دارید یا به مشاوره نیاز دارید مطرح نمایید. 07 75 28 33 - 21 (98+) | 60 12 290 - 933 (98+).

     

    درباره ما

    گروه صنعتی چوبه با مدیریت مهندس حمید ولایتی با بیش از یک دهه سابقه و تجربه کار با کادری مجرب و کارگاهی مجهز آماده ارائه خدمات در زمینه ساخت و نصب انواع کابینت آشپزخانه، درب‌های چوبی، دکوراسیون داخلی می باشد.

    جدیدترین مقالات